Strata dziecka, poronienie
Jeśli czujesz, że nie chcesz być sama...
Utrata dziecka to jedno z bardziej nieprzyjemnych doświadczeń w życiu. I chociaż poronienia zdarzają się dość często, żadna kobieta nie powinna być wtedy ze swoimi emocjami sama.
Jeżeli uważasz, że potrzebujesz wsparcia douli, wsparcia profesjonalnego, napisz do mnie. Pomogę Ci przejść przez to bolesne doświadczenie. Wesprę Ciebie i Twoją rodzinę. Powiem Ci, jakie masz prawa w związku z utratą dziecka.
Nie musisz być sama!
Pamietaj, że masz prawo:
- do szacunku i godnego traktowania podczas poronienia,
- do wykonania badań genetycznych poronionego zarodka,
- aby dziecko pochować na cmentarzu,
- wyboru, czy w związku z poronieniem chcesz przejść zabieg łyżeczkowania macicy, czy nie,
- do otrzymania niezbędnych informacji, abyś mogła zadecydować, co jest Ci potrzebne,
- otrzymać wsparcie psychologiczne.
Poronienie i śmierć dziecka to bardzo delikatny moment w naszym życiu. Na pewno teraz wydaje Ci się, że to przydarzyło się tylko Tobie. W rzeczywistości około 20% ciąż nie zostanie donoszonych a 50% zapłodnionych komórek jajowych nie zagnieździ się w macicy. Ma na to wpływ ogromna ilość czynników. Poczytaj kilka tekstów na ten temat:

Czy poronienie to rzadkość
Rozmawiając z koleżankami doszłam do wniosku, że poronienia może i nie są codziennością, ale są czymś normalnym i przytrafiają się wielu rodzinom

Ciąża po kolejnym poronieniu
Ciąża po wcześniejszym poronieniu nie jest prosta. Nie z medycznego punktu widzenia, ale raczej ze względu na uczucia przyszłych rodziców.

Poronienia nawykowe
Poronienia nawykowe (czy nawracające) nie są dość częstą sprawą. Dotykają około 1 na 100 par. Czy to faktycznie nie jest dużo?

Poronienie w szpitalu
Wychodzę z założenia, że o poronieniu trzeba rozmawiać, ponieważ taka rozmowa wielu kobietom pomaga przejść przez te trudne chwile. Z tego powodu kilku dziewczynom, które przeszły przez koszmar poronienia, zadałam ostatnio pytanie.
Kręgi wsparcia dla kobiet po stracie dziecka
W tak trudnym czasie, jakim jest strata dziecka, nie musisz być sama.
Możesz przyłączyć się do naszego kręgu wsparcia. Podczas spotkań rozmawiamy o tym, co jest nam potrzebne. Dajemy wsparcie innym kobietom i też dostajemy wsparcie od nich.
Jakie są korzyści brania udziału w kręgach?
- Nie będziesz się czuła samotna w tej trudnej sytuacji.
- Dostaniesz wsparcie od innych kobiet.
- Możesz podzielić się swoim bólem z innymi kobietami.
Więcej informacji znajdziesz na fanpage’u.
