fbpx

Poród na spokojnie

Czym jest hipnoporód?

Na pewno zastanawiałaś się na tym, czym jest hipnoporód (poród w głębokim relaksie) i jaki w ogóle jest tego sens. Pewnie myśląc o hipnoporodzie masz wiele pytań, obaw a może nawet pukasz się po głowie. Bo to przecież tylko poród dla księżniczki, prawda?

Zaraz rozwieję Twoje wątpliwości :-D. 

Zacznijmy może od tego, czym hipnoporód nie jest:

  • Na pewno nie jest próbą zawładnięcia Twoją świadomością czy podświadomością i wykorzystania jej do niecnych celów. Nie da się wmówić komuś w stanie hipnozy, że stanie się kurczakiem, zrobi coś, co normalnie by nie zrobił itd. 
  • Nie jest cudownym lekiem przeciwbólowym, chociaż są metody, aby sprawić, aby faktycznie nie bolało (to jednak bardziej zaawansowana rzecz). Hipnoza wprowadza w stan głębokiego relaksu a dzięki temu ból jest znacznie mniej odczuwalny i lepiej sobie z nim radzić. 
  • Nie jest fanaberią księżniczek. Każda kobieta może skorzystać z porodu w głębokim relaksie. 

W czym w takim razie może Ci pomóc hipnoporód?

  • Pomoże Ci się zrelaksować, dzięki czemu ból będzie mniej odczuwalny i lepiej sobie będziesz radziła ze skurczami.
  • Poród może trwać krócej. 
  • Przed porodem możesz zwiększyć swoją pewność siebie i znacznie zmniejszyć blokujący Cię strach.  
  • Odpowiednimi relaksacjami możesz przyspieszyć poród, ułatwić go, pomóc dziecku obrócić się do najbardziej optymalnej pozycji. 
  • Relaksacja pomaga także w odpoczynku (także jak już maluch będzie na świecie) i dzięki temu w utrzymaniu ciała w dobrej kondycji.
yoga, outdoor, woman

Jak to działa?

Głos z odpowiednimi nagraniami pomoże Ci się rozluźnić, uspokoić i zrelaksować. Dzięki temu Twoje ciało będzie bardziej zrelaksowane i spokojne. Słowa, które wtedy będą wypowiadane mają duże znaczenie, ale najważniejsze jest skupienie się na głosie i oderwanie swoich myśli od wszystkiego innego. 

Znasz powiedzenie “siła sugestii jest wielka”? Właśnie o to tu chodzi. Jak wystarczająco przekonująco powiesz sobie, że Twój poród będzie spokojny i delikatny to z dużym prawdopodobieństwem taki będzie. A to właśnie może być bardzo korzystne dla Ciebie i Twojego dziecka. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się ze mną. Odpowiem na wszystkie pytania. 

doulaolgavitos@gmail.com