fbpx

Poród na spokojnie

Akademia Tulimy Mamy – miejsce dla kobiet od kobiet

Akademia Tulimy Mamy to projekt, który współtworzę z Gosią z Tulimy Mamy. Przede wszystkim jest to projekt skierowany do kobiet, które chcą czas ciąży, porodu i połogu przejść w jak najlepszej formie. Wiedza to bardzo ważna rzecz a w Akademii będziemy właśnie pisać o wielu kwestiach, które często w ogóle nie są znane i nie są poruszane w gabinetach ginekologicznych.

Czym jest Akademia Tulimy Mamy?

Akademia Tulimy Mamy to projekt edukacyjny skierowany w pierwszym rzędzie do kobiet i mężczyzn (bo oni też są zaangażowani w poród swojego potomka) z powiatu cieszyńskiego, ale z racji powstania portalu internetowego, program będzie docierał do znacznie szerszej grupy.

Na dzień dzisiejszy mamy trzy filary Akademii Tulimy Mamy:

  • portal edukacyjny,
  • rubrykę w lokalnej gazecie “Głos Ziemi Cieszyńskiej”, gdzie będziemy regularnie umieszczać nasze teksty.
  • plakaty i ulotki, które będą dostępne m.in. we wszystkich placówkach POZ w powiecie cieszyńskim.

Projekt powstawał od wakacji i włożyłyśmy w niego mnóstwo pracy. Ja zajęłam się przede wszystkim stworzeniem strony internetowej i projektami plakatu i ulotek, ale także sama prowadziłam wywiady i pisałam teksty.

Portal edukacyjny

Portal edukacyjny to miejsce, gdzie będziemy dzielić się wiedzą. Przede wszystkim znajdą się na nim wywiady z różnymi specjalistami z dziedziny opieki okołoporodowej (już teraz mamy wywiady m.in. z Mariolą Czajkowską, Martą Siwińską czy Izabelą Dembińską). Portal podzielony jest na 5 kategorii: ciąża, poród, połóg, prawa kobiet w okresie okołoporodowym i trudna sytuacja położnicza (dla kobiet, które doświadczają poronienia/porodu martwego dziecka/porodu dziecka z wadami).

Na portalu znajdziecie też zakładkę “Znajdź specjalistę”, gdzie będziemy umieszczać dane kontaktowe do specjalistów z dziedziny okołoporodowej z powiatu cieszyńskiego (ginekologów, położnych, doradców laktacyjnych, doul, szkół rodzenia itd.).

Co dalej?

Dalej ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i finanse ;-). Mamy nadzieję, że projekt będzie się rozwijał z czasem. Już teraz mamy sporo zaplanowanych kolejnych postów z bardzo ważnymi informacjami dla kobiet. Mamy nadzieję, że dzięki tej wiedzy, kobiety będą umiały łatwiej zadbać o przestrzeganie swoich praw. Również mam nadzieję, że dzięki temu w regionie będzie się rodziło lepiej.

Olga