fbpx

Poród na spokojnie

Masaż dla kobiet w ciąży. Masaż przy porodzie. Masaż rebozo.

Masaż szalem rebozo to idealny masaż dla kobiet w ciąży, masaż przy porodzie, czy masaż w połogu. Generalnie to technika, która ma wiele zastosowań i jest warta uwagi. Stąd ten wpis.

Gdy szkoliłam się na doulę od razu masaż szalem rebozo przypadł mi do gustu. Wydał mi się bardzo relaksujący, odprężający i to co ja cenię w masażu bardzo: nikt nie musiał mnie bezpośrednio dotykać. Uznałam, że to świetna metoda nie tylko dla kobiet w ciąży, ale także dla ludzi, którzy nie lubią być dotykani.

Masaż dla kobiet w ciąży

Masaż rebozo w ciąży polega na masowaniu szalem. Dzięki temu kobieta ma szansę się zrelaksować.

Masaż może pomóc także przy ćwiczeniach relaksacji (hipnozy), oraz pomaga rozluźnić ciało przed samym porodem. Dzięki temu możemy bardzo delikatnie wpłynąć na rozpoczęcie się porodu (delikatnie, bo jak wiemy najważniejszą kwestią jest tutaj gotowość dziecka).

Masaż przy porodzie

Szal rebozo jest bardzo przydatny również przy porodzie, ale od razu Wam powiem, że naprawdę nie musicie mieć oryginalnego rebozo. Masaż można wykonać za pomocą jakiegokolwiek innego szala, ale o podobnych właściwościach.

Przy porodzie masaż może pełnić dwie funkcje:

  • rozluźniać i relaksować w przerwach między skurczami,
  • pomagać dziecku odpowiednio wstawić się w kanał rodny.

Taki masaż przy porodzie spełnia bardzo ważną funkcję. Może również mieć duże znaczenie przy długich i trudnych porodach.

[mailerlite_form form_id=1]

Masaż w połogu

Masaż rebozo w połogu również ma sporo korzyści. Przede wszystkim znowu relaksuje, a relaks jest kluczową rzeczą dla rodziców noworodków. Zrelaksowane ciało jest mniej zestresowane. Stres udziela się dziecku przez co staje się jeszcze bardziej niespokojne. Relaks i spokój na szczęście też wpływają na dziecko. Łatwiej sobie radzić z codziennymi trudnościami a i dziecko jest bardziej zadowolone. 

Same zalety!

Masaż dzieci

Masaż dzieci za pomocą szalu to mój ulubiony temat. Od dawna masuje swoje dzieci, zwłaszcza gdy akurat mamy kryzys i mam ochotę je wystrzelić w kosmos. Któż z nas – rodziców – czasami nie miał na to ochotę? Jak zaczyna być źle, biorę w ręce rebozo i masuję. Dzieci się uspokajają. Ja się uspokajam. Wszyscy się wyciszamy i jest super. Tych technik uczę także innych rodziców na przykład na zajęciach dla mam z maluszkami (tak, taki masaż można robić również niemowlętom!).

Więc jeśli zastanawiasz się, cz masaż szalem rebozo jest dla Ciebie, to ja od razu Ci odpowiem, że TAK.

Olga

Szukasz douli?

Napisz do mnie!