fbpx

Poród na spokojnie

“Lekko w ciąży” – Izabela Dembińska

Lubię zerknąć na fajne książki o ciąży, porodzie, czy macierzyństwie. Lubię mieć książki również do polecania kobietom. Bo, co prawda, mój “Połóg na spokojnie” jest spoko, ale książki Izabeli Dembińskiej też są spoko 😉 “Lekko w ciąży” to książka, którą zdecydowanie mogę poleci i właśnie to robię.

Dla kogo?

Książka “Lekko w ciąży” Izabeli Dembińskiej jest w zasadzie dla każdej kobiety w ciąży, chociaż nie ukrywajmy, że najwięcej wiedzy zaczerpną z niej pierworódki. To jednak nie zmienia stanu rzeczy, że nawet w 6 czy 7 ciąży warto tę książkę wziąć do ręki. W związku z tym jest ona dla kobiet w ciąży, zwłaszcza dla takich, które świadomie przygotowują się do porodu.

Kiedy czytać?

Najlepiej, gdy nikt akurat do nas nie mówi? 😉 Oczywiście można po książkę sięgnąć już od samego początku ciąży, albo nawet i wcześniej. Nic nie stoi na przeszkodzie!

Zawartość

“Lekko w ciąży” na 6 części merytorycznych. Na końcu znajduje się także dzienniczek ciąży, miejsce na notatki i przydatne odnośniki do stron internetowych i innych książek.

W książce znajdziecie również sporo przykładów ćwiczeń i informacji od różnych specjalistów takich jak Magdalena Czyrynda-Kolenda, Monika Stromkie-Złomaniec (autorki książki “Karmię piersią, jem zdrowo”), Ewelina Tyszko-Bury (osteopatka), Martyna Romanowska-Naimska (fizjoterapeutka uroginekologiczna).

Sama wiedza jest jak najbardziej aktualna. Nawet jakbym chciała się do czegoś przyczepić, to nie znalazłam nic. Każde zdanie jest jak najbardziej logiczne i sporo informacji podparte jest EBM (Evidence Based Medicine – medycyna oparta na badaniach naukowych).

Jak najbardziej polecam książkę “Lekko w ciąży” i nie zapomnijcie zaglądnąć także do innych książek Izabeli Dembińskiej.

Olga